Od 1.4. 2012

jsme spustili nové stránky našeho pracoviště. Vítejte na nových webových stránkách mammografického pracoviště Polikliniky Břeclav. Připravili jsme pro Vás přehledné informace o našem pracovišti a o detailech vyšetření, která provádíme. Najdete zde také důležité kontakty, informace o našich pracovnících nebo fotografie prostředí, ve kterém provádíme vyšetření našich klientek. Pro Váš maximální komfort jsme připravili on-line objednávací systém, pomocí kterého si u nás můžete jednoduše a rychle rezervovat termín Vaší návštěvy. Pomocí systému Vám nabídneme nejen nejbližší volné termíny, ale také Vás formou e-mailové zprávy upozorníme na případné změny Vaší rezervace.

Ultrazvukové vyšetření

U mladých žen do 40-ti let věku je ultrazvuk první zobrazovací metodou. U žen starších a ve screeningu je vhodnou doplňující metodou. Ve screeningu zpřesňuje určení diagnózy přibližně u každé desáté ženy. Rovněž je zobrazovací metodou vhodnou pro ženy gravidní a kojící. Ultrazvukové vyšetření (ultrasonografie) by dnes mělo být prováděno výhradně v akreditovaných centrech poskytujících komplexní diagnostiku chorob prsu, to znamená tam, kde je k dispozici i mamografie a další hlavní diagnostické metody. Vyšetření vyžaduje kvalitní přístroj se speciální lineární sondou umožňující zobrazit prs a jeho tkáně s vysokým rozlišením. Provádění a hodnocení je kvalitnější tam, kde jsou lékaři na vyšetření prsou specializováni a provádějí větší počet těchto výkonů. Výhodou ultrazvukového vyšetření je naprostá neškodnost. Na rozdíl od mamografie, která se provádí častěji, než jedenkrát za rok, je výjimečně možné ultrazvukové vyšetření opakovat prakticky bez omezení. Ultrazvukové vyšetření je také nejčastější metodou pro zaměření ložisek během odebírání vzorku tkáně jehlou k histologickému vyšetření, při tzv. biopsii prsu.

Pojišťovna hradí ultrazvukové vyšetření v těchto případech

Ultrazvukové vyšetření prsů je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění na základě vyhlášky platné od 1.1.2012 pouze v případě hmatných útvarů či jiných klinických příznaků onemocnění prsu a to na doporučení ošetřujícího lékaře.

Objednejte se on-line