Od 1.4. 2012

jsme spustili nové stránky našeho pracoviště. Vítejte na nových webových stránkách mammografického pracoviště Polikliniky Břeclav. Připravili jsme pro Vás přehledné informace o našem pracovišti a o detailech vyšetření, která provádíme. Najdete zde také důležité kontakty, informace o našich pracovnících nebo fotografie prostředí, ve kterém provádíme vyšetření našich klientek. Pro Váš maximální komfort jsme připravili on-line objednávací systém, pomocí kterého si u nás můžete jednoduše a rychle rezervovat termín Vaší návštěvy. Pomocí systému Vám nabídneme nejen nejbližší volné termíny, ale také Vás formou e-mailové zprávy upozorníme na případné změny Vaší rezervace.

Mamografie

Mamografie je základní zobrazovací metodou u většiny žen. Zpravidla se nehodí pro ženy mladé, u kterých je žláza bohatá a hutná. Mamografie se provádí na speciálním přístroji, mamografu, který využívá tzv.měkké rentgenové záření. Nedoporučujeme vyšetření provádět týden před menstruací, nejvhodnější je doba týden po menstruaci. Samotné vyšetření by mělo být nebolestivé, ale může být nepříjemné. K vyšetření není třeba speciální přípravy. Vyšetření lze provést u pacientek s prsními implantáty. Rozlišujeme dva základní typy vyšetření mamografií:

Screeningová mamografie

Vyšetření, které se provádí u zdravých, bezpříznakových žen k vyhledávání časných stadií rakoviny prsu ve věku od 45let, bez omezení horní hranice věku. Nelze ji nahradit žádnou jinou zobrazovací metodou a to právě pro schopnost mamografického snímku odhalit velmi časná stadia zhoubného nádoru. Provádí se 1x za 24 měsíců a je plně hrazené zdravotní pojišťovnou. Je třeba mít žádanku či pozvánku potvrzenou praktickým lékařem nebo gynekologem. Mimo tento termín je možné vyšetření absolvovat jako samoplátkyně - cena vyšetření u samoplátkyň je na našem pracovišti 600Kč.

Diagnostická mamografie

Vyšetření, které se provádí u pacientek s hmatným útvarem v prsu nebo jinými obtížemi, vztahujícímí se k prsní žláze (zarudnutí, sekrece, změna tvaru bradavky nebo prsu…). Vyšetření je plně hrazeno pojišťovnou a není omezeno věkem. Žádanku na dané vyšetření může vystavit praktický lékař nebo gynekolog.

Objednejte se on-line

Související články na www.mamo.cz a www.breastcancer.cz