Od 1.4. 2012

jsme spustili nové stránky našeho pracoviště. Vítejte na nových webových stránkách mammografického pracoviště Polikliniky Břeclav. Připravili jsme pro Vás přehledné informace o našem pracovišti a o detailech vyšetření, která provádíme. Najdete zde také důležité kontakty, informace o našich pracovnících nebo fotografie prostředí, ve kterém provádíme vyšetření našich klientek. Pro Váš maximální komfort jsme připravili on-line objednávací systém, pomocí kterého si u nás můžete jednoduše a rychle rezervovat termín Vaší návštěvy. Pomocí systému Vám nabídneme nejen nejbližší volné termíny, ale také Vás formou e-mailové zprávy upozorníme na případné změny Vaší rezervace.

Biopsie

Core-cut biopsie

Vyšetření se provádí v případech nejednoznačného nebo podezřelého nálezu při mamografickém či ultrazvukovém vyšetření. Před výkonem není nezbytná příprava pacienta, provádí se vleže pod ultrazvukovou kontrolou.

Lékař provede znecitlivění místa lokálním anestetikem a po drobném naříznutí kůže se zavede pod ultrazvukovou kontrolou bioptická jehla k ložisku v prsu a odebere několik vzorků. V den výkonu je dobré omezit výraznější fyzickou aktivitu. Do druhého dne je místo vpichu kryto sterilní průhlednou náplastí. Komplikace jsou vzácné.

Výsledek histologického vyšetření je maximálně do 10-ti pracovních dnů. Z odebraných vzorků tkáně lze nejen odečíst histologii ložiska, ale v případě zhoubného nádoru zjistit i informace, které jsou velmi důležité pro následující onkologickou léčbu.

Biopsie prsu tenkou jehlou

Provádí se pro zjištění cytologické diagnózy u léze v prsní žláze nebo jako aspirace / tj.odsátí/ tekutiny z cysty nebo jiné tekutinové kolekce v prsu / hematom, zánětlivé kolekce tekutiny/. Před výkonem není nezbytná příprava pacienta, provádí se v místním znecitlivění místa vpichu pod ultrazvukovou kontrolou.

Po provedení uvedeného zdravotního výkonu nejsou omezení v obvyklém způsobu života a v pracovní schopnosti.